Złe praktyki w hotelach – czy jest się czego bać?

 

W internecie można natrafić na różne opinie o hotelach. O tym, że niezmieniane są tam pościele, ręczniki nie prane, a w pokojach nie jest sprzątane. Tragiczne informacje o czystości i jedzeniu przekazują byłe pracownice różnych firm. Często dramaturgii ma dodać fakt, że pracowały one w pięciogwiazdkowym obiekcie.

 

Osobiście cenię wadowicki hotel http://www.parkhotellyson.pl . Jest to jedno z wielu miejsc, które lubię. I z mojej perspektywy te informacje są mocno przesadzone.

 

Czy powinniśmy bać się hoteli?

 

Niektóre osoby powiedzą, że jako przykład podałem niewłaściwy hotel. Wadowice to nie jest duża miejscowość, więc tutaj są lepsze standardy. Jednak osobiście nie uważam, że byłby to problem ani w małych, ani w dużych obiektach. Z resztą, jeżeli masz wątpliwości:

 

  • Możesz je zgłosić w recepcji. W wielu przypadkach nie ma problemu, żeby wymienić kołdrę. I większy problem będzie z tym w Wadowicach, niż np. w Warszawie, albo innym wielkim mieście.

 

  • Możesz poczytać opinie o obiekcie, do którego chcesz się udać. Jednak zachowaj tutaj dystans, ponieważ opinie może napisać każdy – również konkurencja hotelu, która chce popsuć mu PR.

 

  • Każdy hotel posiada swoje standardy. A jeżeli jakiś pracownik się do nich nie stosuje, to często najzwyczajniej w świecie wylatuje.

 

  • Różne historie na temat hoteli w internecie piszą zwykli ludzie, żeby zyskać chwilę sławy. Od dawna wiemy, że sensacja najlepiej się sprzedaje.

 

Dlatego jeżeli chcesz się wybrać na wakacje, to niech Ci nie będzie straszny żaden hotel. Wadowice, Warszawa, a nawet małe miasta jak np. Węgrów. W każdym z nich znajdziesz miejsca, w których możesz spać spokojnie.