Płytki – podstawowy element stylu jaki wybierzesz do łazienki

To prawda : o charakterze pomieszczenia wyłożonego ceramiką, jak to ma miejsce w przypadku łazienki, w końcowym efekcie najbardziej decydują powierzchnie ścian i podłogi. Kafle, jakie będą pokrywać te powierzchnie mogą mieć różnoraki rozmiar, kolor, kształt i wzór. Dzisiejsze płytki do łazienki dają jednak dużo większe możliwości niż jeszcze dziesięć, dwadzieścia lat temu. Wydaje się, ze projektanci wznieśli się na szczyt swoich możliwości, bo spod ich ołówka, czy może raczej klawisza wychodzą prawdziwe cacka. Jakie trendy są dziś najbardziej popularne? Zdaje się, że w dziedzinie płytek do łazienki można wyróżnić trzy podstawowe :

  1. Prostota i standard – tak nazwiemy pierwszą kategorie, która nie wyróżnia się zasadzie niczym specjalnym. Jest to ciągłość tego, co obserwujemy od lat. Styl przeznaczony dla osób o mniej zasobnej kieszeni i oczekiwaniach, które ograniczają się tego, że ma być czysto i estetycznie. W zasadzie każdy rodzaj płytek spełnia te oczekiwania.
  2. Powrót do historii – ta kategoria też jest dość szeroka – obejmuje styl, który inspiruje się aranżacjami i kolorami stosowanymi w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, a nawet przed wojną. Lekko rustykalny, o bogatym wzornictwie i stonowanych, ale bardzo ciekawych kolorach. Pasuje zarówno do łazienki jak i do kuchni.
  3. Nowoczesność i awangarda – to nowy etap w historii wystroju. Całkowicie inne, nowatorskie płytki do łazienki stają się coraz bardziej popularne nie tylko dzięki temu, jak wspaniale się prezentują, ale i dzięki ich doskonałej jakości, która gwarantuje wspaniały efekt przez wiele lat. Duży wybór płytek tego rodzaju dostaniemy w https://homekoncept.shop , gdzie dodatkowo znajdziemy inspiracje nowoczesnych, bardzo przestrzennych wnętrz, które często wcale nie są podobne do łazienki. Dzisiejsze projekty to duże powierzchnie, wyrafinowane choć dyskretne kolory, wypukłości załamujące światło oraz delikatnie błyszczące ozdoby. Nowa, luksusowa elegancja.